3 mało znane gry hazardowe

gry-hazardowe

Hazard odnosi się do stawiania pieniędzy lub innych cennych aktywów na wydarzenie o niepewnym wyniku, z podstawowym zamiarem wygrania pieniędzy lub innych dóbr materialnych. Postawione pieniądze lub wartościowe rzeczy określane są jako stawki albo zakłady. Hazard dzieli się na dwie główne klasy. Pierwsza to klasa oparta na umiejętnościach, gdzie szansa na wygraną zależy od umiejętności. A druga opiera się na szansie, gdzie wyniki są losowe.

Niektóre z najpopularniejszych gier hazardowych, jakie działają na zasadzie „przypadku”, obejmują: bingo, automaty online, ruletkę i loterię. Z drugiej strony granie w blackjacka, pokera, czy obstawianie wyścigów, to doskonałe przykłady gier hazardowych opartych na umiejętnościach.

Chociaż te rozrywki są dziś bardzo popularne na całym świecie, warto wiedzieć, że istnieją też gry hazardowe, które są bardzo rzadkie i nieznane dla większości graczy. Oto one:

Kah

Kah to jedna z najrzadszych gier hazardowych wywodząca się z plemienia Apaczów. Jest opisana przez Geronimo w jego autobiografii z 1906 r., którą opowiedział SM Barrettowi. W kah grano w nocy, podczas ucztowania i tańca, aby uczcić szlachetne wydarzenie, podczas gdy Apacze uprawiali hazard.

W grze brały udział dwie strony reprezentujące opierzone plemię (historia stworzenia ptaków Apaczów) oraz bestie, tłumaczone jako stopa. Każdą stronę może reprezentować pojedynczy gracz lub cała drużyna. Tutaj do akcji wkracza również ognisko, które oddziela dwie drużyny lub graczy z czterema dziurami wykopanymi z każdej strony o długości około metra, a także mokasynami umieszczonymi w każdej z nich.

Pierzasta strona plemienia wiesza koce między ogniem a dziurą, aby ich konkurenci nie widzieli, co robią. Następnie zaczyna śpiewać i umieszczać kość w jednym z mokasynów. Kość reprezentuje okrągły, biały kamień święty, który orzeł upuścił na głowę potwora, zabijając go i ratując całą ludzkość przed zagładą.

Kiedy gracze ukryją kość, nadal kontynuują śpiewanie, a do tego zrywają koce. W tym momencie jeden z graczy bestii podbiega i uderza jednego z mokasynów maczugą wojenną, mając tylko jedną szansę na znalezienie kości. W przypadku, gdy uda mu się znaleźć kość, drużyna bestii odwraca rolę i zaczyna od nowa jako upierzone plemię. Jeśli nie, gra toczy się tak, jak się zaczęła. Wyniki utrzymuje wiązka patyków, z jednym patykiem reprezentującym jeden punkt. A kończy się, gdy nie ma już patyków, a zwycięzca ma ich najwięcej. Każda gra trwa około czterech do pięciu godzin.

Tong Its

Tong-its (lub Tongits) to kolejna niezwykła rozgrywka hazardowa. Jest to gra typu remik dla 3 graczy, która w latach 90. stała się niezwykle popularna na Luzon – największej wyspie filipińskiej. Gracze grają tu standardową talią 52 kart. Ranking kart od najwyższej to As, Król, Dama, Walet,10,9,8,7,6,5,4,3,2.

Rozgrywka polega na kolekcjonowaniu rozdań i wyrzucaniu niepotrzebnych kart, przy czym wybieranie i odrzucanie odbywa się wielokrotnie, dopóki jeden gracz nie wygra Tongits. Proces może być również wykonywany wielokrotnie, dopóki nie pojawi się remis albo skończą się karty w środkowym stosie. W takim przypadku gracze podliczają posiadane przez siebie punkty kart, a zwycięzcę określają najniższe punkty.

Panguingue

Jest to jedna z najrzadszych gier hazardowych na świecie. Znana również jako Pan, gra jest jedną z XIX-wiecznych rozrywek hazardowych, podobnych do remika. Po raz pierwszy została opisana w USA w 1905 roku. W przeszłości gra zyskała dużą popularność w Las Vegas i wielu innych kasynach w południowo-zachodniej Ameryce. Niestety później jej sława zaczęła drastycznie spadać, co wyjaśnia, dlaczego obecnie można ją znaleźć tylko w kilku kasynach w Kalifornii oraz na nielicznych witrynach pokera online.

Tradycyjnie w Panguingue gra się za pomocą 320-kartowej talii zbudowanej z ośmiu talii kart do gry, usuwając wszystkie jokery, 10, 9 i 8. W niektórych miejscach gracze używają 5, 6 lub Asów i usuwają zestaw pik. W przeciwieństwie do talii anglo-amerykańskiej, gracze używają 40-kartowej talii hiszpańskiej w każdej grze z Waletem, Królem, Jeźdźcem, Asem i 2,3,4,5,6,7.

Każdy gracz uiszcza wpłatę w postaci jednego żetonu, której wartość określa stawki wszystkich graczy. Dozwolone jest również granie z dwoma żetonami, znane jako double tops. Ta opcja jest tylko po to, aby ustalać wysokie stawki w grze.

W przeciwieństwie do większości gier karcianych, rotacja rozdawania i grania jest prawidłowa, a każdy gracz otrzymuje dziesięć kart. Na początku każdy gracz albo zgadza się na grę, albo pasuje. Jeśli spasuje, straci swój zakład. A jeżeli spasują wszyscy gracze oprócz jednego, wówczas finalista otrzymuje całą pulę i rozdanie się kończy.

Panguingue planuje wziąć kartę z wierzchu stosu kart odrzuconych. I w momencie, gdy gracz dotknie stosu, nie może wykorzystać stosu kart odrzuconych. Kartę należy wykorzystać w ważnym meldunku postawionym na stole, bez natychmiastowego wyrzucenia.

A jeżeli gustujesz w bardziej popularnych rozgrywkach hazardowych, warto zajrzeć do kasyn online, gdzie roi się od fantastycznych bonusów kasynowych, ekscytujących turniejów, niekończącej się rozgrywki, a także gry w kasynie na żywo z prawdziwym krupierem!